Відкриті лекції

«Відкрита лекція» - спільний проекту Ужгородського національного університету та телеканалу «Тиса-1». Завдяки проекту глядачі зможуть дізнатися про наукові дослідження, освітні проекти, над якими працюють викладачі УжНУ. Лекції можна буде переглянути в ефірі «Тиси-1» та на сторінці в Youtube.

Важливим нововведенням  цьогорічного сезону є те, що лекції викладачів УжНУ показуватиме національне телебачення. «Проект студії «Експеримент» «Тиси-1» є учасником програми всеукраїнського «Суспільного університету» і обрані лекції будуть транслюватися на загальноукраїнському телеканалі «UA: Перший» - розповідає ведучий «Відкритої лекції» Мирослав Поляковський.

Відеолекції є популяризацією науки: вона стає доступнішою та цікавішою для широкої аудиторії. Також – це імідж університету, викладачів, показник  їхнього наукового та педагогічного рівня. Програма «Відкрита лекція» показує, що в нас рівень викладання не є гіршим, а в багатьох аспектах –  кращим. Загалом, проект сприяє  популяризації  Ужгородського національного університету, його викладачів.  Також програма орієнтована для тих людей, які давно закінчили виш, але цікавляться науковими, пізнавальними речами. Ми хочемо показати, що на перший погляд, складні наукові теми можна подати так, що вони будуть легко сприйматися простим глядачем.

Мирослава Лендьел, проректор з науково-педагогічної роботи наводить такі аргументи: «Інститут Центральної Європи упродовж весни-осені минулого року провів 15 «Публічних лекцій» у приміщенні ректорату, на яких можна було почути і «ліриків», і «фізиків», а серед аудиторії були не лише студенти і співробітники УжНУ, але й інші громадяни. Не належу до консерваторів, тому зрозуміла, що потрібно переходити на новий рівень: потенційний глядач повинен мати можливість побачити лекції тоді, коли йому зручно. А похвалитися ерудованими лекторами університет дійсно може…».

Першим свою відеолекцію  презентував  Михайло Рошко, декан факультету іноземної філології УжНУ. Він  розповідає про власний досвід відкритих занять: «Вперше цю ідею мені вдалося реалізувати  10 років тому, я провів заняття,  на нього  запросив  викладачів різних спеціальностей: була велика аудиторія і великий успіх. Потім були й «Відкритий університет» під час Євромайдану, відкриті заняття в УжНУ, які допомогли організувати директор Інституту Центральної Європи Мирослава Лендьел та Антоніна Стряпко. Влітку 2014 року я зробив першу на Закарпатті відеолекцію, отримав багато схвальних відгуків і з України, з-за кордону. Тепер звернувся до телебачення з цією ідеєю, щоб мати можливість показувати широкій аудиторії дійсно інтелектуальне відео».

 

М.Рошко: Портрет Доріана Грея. Відкрита лекція. Тиса-1

М.Колодій: Гендер як соціальна категорія. Відкрита лекція. Тиса-1

І.Стряпко: Етикет символів державного суверенітету. Відкрита лекція. Тиса-1

І.Тодоров: Геополітичні орієнтири сучасної України. Відкрита лекція. Тиса-1

І.Тодоров: Україна-Нато. “Відкрита лекція”. Тиса-1