Допомога бійцям АТО
Ужгородський національний університет не може залишатися осторонь історичних подій, які відбуваються в Україні. В умовах неоголошеної війни, яка ведеться на сході країни, наш громадянський обовязок - допомогти та підтримати бійців Збройних сил України, всіх військових формувань, що захищають нашу Батьківщину та нашу свободу. Серед них - багато випускників Ужгородського національного університету. УжНУ є ініціатором громадських акцій, метою яких є допомога українським воякам.
10.12.2014
Волонтерська допомога УжНУ - Олена Савіна
Олена Савіна працює на біологічному факультеті УжНУ. Разом зі своєю кафедрою плодоовочівництва і виноградарства від початку активних боїв на східному фронті збирають гроші на потреби армії, зокрема закарпатських солдат. Зараз - на нагальне прохання закарпатських бійців 128 бригади збирає на тепловізор, ціна якого від 38 до 70 тис.грн.
Про мотивацію
Чому ми займаємось допомогою бійцям? Ми відчуваємо, що коли воїни отримують нашу підтримку, коли вони не голі і босі, а в теплі, то всі воєнні перипетії вони переносять набагато легше. Поки держава їм допоможе, мине багато часу. А часу ми не маємо, на дворі зима і війна. Блокпостів не стає менше, їх стає більше. Вважаю, що свої позиції слід переглянути всім нам. З перших днів війни, як тільки з'являється зарплата, ми всі на кафедрі, здаємо по 200 гривень для потреб наших воїнів. Але нас небагато, нас всього 8 чоловік. Ми бачимо, що наших коштів вкрай недостатньо для потреб наших воїнів. Тому бажаємо долучити до збору коштів якнайбільше небайдужих людей. Мені хочеться, що коли наступить день перемоги, а я надіюся, він наступить швидко, кожен громадянин сказав спокійно - і я долучився до цього, я зробив все, що міг.
Подарунки на Різдвяні свята і тепловізор
Зараз ми зібрали кошти на подарунки на Миколая, новорічні свята не тільки воїнам, але й жителям тих територій, де вони знаходяться. Населені пункти біля лінії фронту найбільше страждають під обстрілами. Людям там дуже важко. Мені здається, що вони будуть дуже раді нашим невеличким, скромним подарункам. Це коробки печива, цукерки, солодощі, варення. Ці всі речі ми спільно з Галиною Ярцевою, закарпатським волонтером, передаємо отцю Ігорю Войтовичу, який розвозить допомогу прямо на блокпости. Зараз наші закарпатці зі 128 бригади стоять на чотирьох блокпостах.
Від солдатів в нас особливе замовлення. Просять надіслати тепловізор. Пишуть, що він їм надзвичайно потрібен. Його орієнтовна вартість - 38-70 тис грн. Насправді це невеликі гроші. Перед цим ми збирали гроші на дизельні печки, буржуйки. Вони 14 годин тримають вогонь при повній заправці. Зараз ці печки вже на фронті. Їх ми взяли також і за допомогою наших студентів. Наш студент, який навчається на магістратурі теж воює. В зоні АТО був літом, тепер закінчує цей семестр і їде знову на фронт. Під Авдіївку.
Для всіх бажаючих допомогти - ось реквізити:
Картка Приват-банку: 5168 7572 8172 0633
Савіна Олена Іванівна
Олексій Шафраньош
09.10.2014
Студенти ФСН зібрали кошти для поранених закарпатських вояків
Студенти факультету суспільних наук Роман Кополовець, Станіслав Данко, Анатолій Головко та Олександр Шпеник зібрали кошти для поранених військових, що наразі перебувають у Мукачівському шпиталі.
За кілька тижнів удалося зібрати близько півтори тисячі гривень, на які вони закупили необхідні медикаменти: вітаміни В12, В1, В6, амброксол-30, гліцисед, фармацетрон, артихол, валеріану, спазмалгон, німід, парацетамол, дротаверин, нафтизин, гідазепам, валідол, Вікс Актив, панкреатин 8000, колдрекс, термометри, піпетки. Усе придбане ініціатори акції віддали головному лікарю шпиталю, підполковнику медичної служби Яремі Бекеру.
Роман Кополовець зауважує: «Поштовхом до збору коштів для поранених стало перебування у цьому закладі мого друга. Від нього та його мами я дізнався, що не вистачає медикаментів. Ідею допомогти пораненим активно підтримали мої друзі й викладачі на факультеті.
У цілому кошти ми збирали досить важко. Тим, хто нині перебуває в зоні АТО, люди чомусь інтенсивніше допомагають, а ті, хто поранені, часто залишаються без помочі.
Усього зібрали 1300 гривень. Ще 250 дали волонтери, які самостійно закупили ліки. Ми й надалі продовжуватимемо збирати кошти для наших бійців, ініціюватимемо до надання допомоги інші факультети. Крім того, створюється Комітет солдатських матерів, координатором якого є мама мого друга Ярослава Федур. Організація збиратиме кошти, закуповуватиме медикаменти для військових тощо».
Галина Риган
02.10.2014
Ще два факультети пофлешмобили в «Ice bucket challenge»
Цього дня зовсім не дивно було бачити студентів разом із викладачами, які йшли до університету з відрами, тазиками й каструлямиу руках. Флешмоб «Ice bucket challenge», який, немов вірус позитиву й доброти, все більше і більше поширюється по цілому світу, заражає й УжНУ.
Прийнявши естафету від факультету туризму та міжнародних комунікацій, одразу два підрозділи вишу вирішили відповісти на виклик.
Першими були географи. Біля головного корпусу УжНУ студенти однойменного факультету разом із заступником декана з виховної роботи Романом Славіком облилися крижаною водою. Задоволені та щасливі, із прапором в руках, на очах у публіки, що зібралася довкола, вони кинули виклик наступним факультетам – філологічному, хімічному та медичному. Як це було, дивіться у відеоролику.
А факультет здоров’я людини створив справжнє водне божевілля. Тільки зайшовши в корпус, бачиш масу студентів у купальниках, усі щось бурхливо обговорюють і нетерпляче чекають якогось дійства. До всього додається гучна й запальна музика. Мало того – ще й манить басейн. Саме біля нього факультет і вирішив облитися крижаною водою.
На чолі з деканом Оленою Дуло на двобій із крижаною водою цього разу виклик передали начальнику управління молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Віталію Ерфану разом із колективом, Іванові Риляку, голові Закарпатського відділення НОК України, та кафедрі фізичного виховання в особі Івана Маріонди. Під вигуки «Слава Україні» – «Героям слава» факультет здоров’я людини став частиною відомого флешмобу, а найважливіше – вніс свою частку (1641 грн) в допомогу воїнам АТО.
Світлана Лапига, Оксана Пітра
Фото Віталія Завадяка
Відео Роберта Паппа
09.09.2014
У корпусах університету збирають кошти для поранених в АТО закарпатських бійців
У нашій країні триває неоголошена війна, і тим, хто вже перебуває на Сході або приїхав звідти поранений, потрібна допомога. Студенти факультету суспільних наук ініціювали збір коштів на медикаменти для закарпатських бійців, що нині перебувають на лікуванні в Мукачівському військовому шпиталі.
Скриньки розміщені в корпусах УжНУ та ще декількох закладах міста. Ті, хто ладен допомогти бійцям ліками, а не коштами, можуть приносити медикаменти на ІІ поверх у кафе «Магістр» (головний корпус вишу).
До списку найпотрібнішого належать: пантенол, парацетамол, цинкова мазь, гіпсовібинти, м’які фіксувальні пов’язки, гіпсовіпов’язки, зеленка, йод, шприци (різні), крапельниці, глюкоза, натрій хлору (у флаконах), стерильні рукавички, валідол, валеріанка, йод, гідозепам, лейкопластир для фіксації пов’язки, стерильні бинти, В1, В6, В12 – уколи, вітамін С – уколи, вата.
На зібрані кошти організатори придбають необхідне для поранених закарпатців. Звіт про витрачені гроші обіцяють надати незабаром. Отож приєднуймося – разом зможемо врятувати чиєсь життя!
Контактні телефони координаторів:
066-40-85-693 — Роман
095-74-12-977 — Галина
09.09.2014
«Ice bucket challenge» вже й на факультетах УжНУ
Популярна благодійна акція #IceBucketChallenge, яка набирає щораз більших обертів і поширюється через соціальні мережі, дійшла й до УжНУ. Зокрема, не побоявся «крижановодних процедур» проректор УжНУ Федір Шандор, заступник редактора Медіацентру Віталій Завадяк... А 8 вересня прийняв виклик і масово обливався водою факультет міжнародних відносин.
Така нагода випала першокурсникам і деканові факультету – професорові Миколі Палінчаку. «Цими діями студенти хотіли показати, що вони – дружна сім’я і підтримують одне одного навіть у благодійних акціях», – коментує заступник декана Антоніна Стряпко.
За правилами, той, хто виконує ритуал обливання, має номінувати наступних трьох людей. Студенти факультету міжнародних відносин передали виклик факультету іноземної філології, юридичному факультету і факультету європейського права та правознавства. За 24 години ті мають прийняти виклик. Бажаємо їм успіху!
Кошти, зібрані в ходіакції, будуть використані на потреби бійців АТО.
Іванка Когутич
08.09.2014
Книжковий ярмарок на підтримку бійцям АТО
Ужгородський національний університет не може залишатися осторонь історичних подій, які відбуваються в Україні. В умовах неоголошеної війни, яка ведеться на сході країни, наш громадянський обовязок - допомогти та підтримати бійців Збройних сил України, всіх військових формувань, що захищають нашу Батьківщину та нашу свободу. Серед них - багато випускників Ужгородського національного університету. УжНУ є ініціатором громадських акцій, метою яких є допомога українським воякам.
З 3 по 7 вересня 2014 року Ужгородський національний університет разом з волонтерами проводив доброчинний книжковий ярмарок на підтримку наших військових, що перебувають в зоні АТО. Книги надали викладачі УжНУ, а також Закарпатський осередок спілки письменників України. Акція отримала велику підтримку та розголос, за 5 днів ярмарку організатори зібрали 21 908 гривень. На цю суму, трьома платежами активісти оплатили закупівлю термобілизни для наших вояків. У цій справі активно допоміг Волонтерський Рух Закарпаття.
Акція підтвердила, що університетська наукова спільнота не стоїть осторонь важливих процесів, які відбуваються в Україні. Викладачі надали понад тисячу книг як власного авторства, так і з домашніх бібліотечок. На ярмарку були присутні книги, підручники, монографії, альбоми з усіх галузей наук – від фізики, математики, медицини до економіки, міжнародних відносин та культури. Також слід відмітити активну участь студентів, які розкуповували книги і залишилися дуже задоволеними.
Оскільки акція викликала неабиякий інтерес, було прийнято рішення перенести її на площу Театральну, аби й прості ужгородці могли долучитися до неї. В цьому допомагали волонтери-викладачі– Іван Стряпко та Антоніна Стряпко, а також журналіст телеканалу "Тиса-1" Максим Мельник.
Термобілизна на даний момент, коли вже повноправно панує осінь, є надзвичайно важливою для наших бійців. Можливість добре виконувати обов’язок по захисту нашої Батьківщини може лише здоровий, зігрітий боєць. Саме цим ми керувалися, коли обирали призначення для зібраних коштів. Варто зазначити, що білизна шиється великим замовленням і буде передана безпосередньо в зону АТО отцем Іваном.
19.08.2014
Студентка УжНУ підтримує армію... Голкою з ниткою
Студентка четвертого курсу філологічного факультету Мар’яна Ничка все літо живе в дуже швидкому й насиченому темпі: спить по кілька годин, щодень на роботі, крім того, займається волонтерством і вишиває по кілька обкладинок, щоб зібрати гроші й придбати для бійців АТО те, чого найбільше потребують. Каже, що не може інакше.
Дівчина завжди обирає активну позицію – і громадську, і в навчанні, і в саморозвитку. Літню пору вона також використовує з користю. Прагне якось підтримати друзів, яких мобілізовано, допомогти чим може. От разом із подругою і вирішили вишивати обкладинки на паспорт, продавати їх, а на зібрані кошти купувати найпотрібніші армії речі. Спочатку розповсюджувала серед знайомих, місцевих жителів рідного містечка Копичинців, що на Тернопільщині. Далі замовлень побільшало, і дівчата вирішили створити сторінку в соцмережі Facebook під назвою «Обкладинки». Поставили мінімальну ціну 75 гривень, але, за словами Мар’яни, ще ніхто з покупців не надіслав мінімальну суму – тільки більшу (від 100 до 800 грн). Замовлення дівчата отримують з усієї України – Донецька, Києва, Черкас, Ужгорода…
Наразі мають близька сорока зразків обкладинок. Деякі візерунки розробляли самі, деякі взяли з Інтернету, журналів. Творчості немає меж. Вишивають вручну по кілька екземплярів на день – залежить від складності малюнка. «На виготовлення простіших обкладинок витрачаю дві години, а буває, що й десять треба попрацювати, щоб зробити одну, але складнішу», – ділиться дівчина. Матеріали спочатку сама купувала власним коштом, а потім, коли дізналися, для чого беру і чому так багато, то, буває ,дають і задарма», – розповідає Мар’яна.
Всі свої сили віддає волонтерству й рукоділлю. За ціле літо що й відпочила, то кілька днів – зійшла на Говерлу й попрацювала в дитячому таборі, зарядилася позитивною енергією і добротою. Дівчина стверджує: «Душа моя – в таборі з дітьми, руки – тут за вишиванням, а голова і серце – там, на Сході».
Студентка не уявляє, що буде у вересні, коли почнеться навчання. Впевнена в одному – волонтерством продовжить займатися і в Ужгороді, не кине й обкладинки вишивати. Тільки так може допомогти друзям і рідним, адже у вересні і її батько теж поїде на Схід.
Замовити оригінальні обкладинки для паспорта можна на офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook або телефоном: +38 06712539, +38 0936564595 (Мар’яна).
Іванка Когутич
14.08.2014
Студенти та викладачі УжНУ можуть допомогти військовим
На Закарпатті розпочалася благодійна акція «Купи зустріч - допоможи закарпатським військовим». За один день волонтери зібрали понад 30 «лотів». Умови акції аналогічні до відомої благодійної ініціативи «Купи зустріч – подаруй дитині свято», яка вже чотири роки поспіль охоплює все Закарпаття.
Умови акції:
- Зареєструвати фото у соцмережі «Фейсбук» чи «ВКонтакті».
- Надати коротку інформацію про себе.
- Після публікації цієї інформації в спеціальному альбомі поширити фото у себе на сторінці.
Стартова ціна за зустріч - 10 грн.
«Ціни» на деякі з «лотів» за один день акції сягають 200 і більше гривень. Акцію підтримують не тільки у Закарпатті – чимало активістів відгукнулися з інших областей. «Попередньо ми зробили опитування в групі в соцмережі, побачили, що люди підтримують таку ідею. Сьогодні не потрібно й пропонувати – молодь сама долучається, підтримує ініціативу, особливо «ВКонтакті». У «Фейсбуку» ситуація трохи інша: тут є відомі люди міста Ужгорода та області в цілому, які теж активно надсилають свої фото для участі. До акції долучаються громадські активісти та волонтери руху підтримки закарпатських військових. Вони цей аукціон й ініціювали», – коментує Денис Ман.
Чимало студентів УжНУ традиційно бере участь в акції, знаючи про аналогічну ініціативу, спрямовану на допомогу дітям. Серед учасників акції з допомоги військовим уже є викладачі УжНУ. Це, зокрема, Наталія Попович – викладач іноземних мов, перекладач з /на англійську, німецьку, італійську, богослов, аспірантка НАУ (спеціальність «перекладознавство»). Вона є «лотом № 63». Стартова ціна – 50 грн. Пані Наталія пропонує урок італійської мови тривалістю 1 годину за куплену з нею зустріч.
Акція «Купи зустріч – допоможи закарпатським військовим» триває до 31 серпня. Зібрані кошти спрямують на допомогу закарпатським військовим, які сьогодні перебувають в зоні АТО. Якщо виникне необхідність повторного проведення акції, молодь продовжить ініціативу восени.
Долучитися до благодійної акції можна у соціальних мережах Фейсбук або ВКонтакте.
Наталія Каралкіна