Кафедра економіки і підприємництва

Співробітники кафедри приймають участь у виконанні комплексної держбюджетної наукової теми: “Структурна політика і регіональні пріоритети розвитку Закарпатської області в умовах економічної трансформації”, що затверджена ректоратом університету для колективу економічного факультету (науковий керівник – член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, Василь Петрович Мікловда), державний реєстраційний номер: 0105U004082.

Кафедра економіки з березня 2005 р. працює над науково-дослідною проблемою: «Проблеми сталого розвитку регіону» (науковий керівник завідувач кафедри проф.Мікловда В.П.).

З врахуванням змін, що відбуваються в економіці, на засіданні Вченої ради економічного факультету УжНУ в 2010 році була запропонована нова редакція комплексної наукової теми: Інституційне забезпечення розвитку пріоритетних сфер економіки Закарпаття – основа інтеграції регіональної господарської системи в посткризовий період.

В 2010 році кафедра працювала над дослідженням комплексної держбюджетної теми: “Структурна політика і регіональні пріоритети розвитку Закарпатської області в умовах економічної трансформації”. У розробці цієї теми приймало участь 21 чоловік, у тому числі 1 доктор наук, професор, 12 кандидатів наук,  доцентів, 5 старших викладачів і 3 викладачів. Плани науково-дослідної роботи за 2010 рік викладацьким складом виконані.

За цей період по комплексній темі продовжувались дослідження по вивченню основних шляхів вдосконалення механізму регулювання ринку праці в умовах економічної трансформації. Дослідження теми дасть можливість розв’язати проблеми формування конкурентного середовища та ринку праці і розробити регіональні механізми розвитку альтернативних форм діяльності.

Колектив кафедри брав безпосередньо участь в організації та проведенні підсумкової наукової конференції професорсько-викладацького складу Ужгородського національного університету.

В 2010 році всього видано 32 найменувань наукової продукції загальним обсягом: 65,53   друкованих аркушів, в тому числі 4 монографії.

Загальна кількість доповідей, зроблених співробітниками кафедри за звітний період на наукових конференціях – 26, з них 7  на міжнародних конференціях. Географія конференцій дуже різноманітна: м.Ужгород, м.Тернопіль, м.Сімферополь, м.Черкаси, м.Макіївка, м.Барановичі (Білорусія), м.Донецьк, м.Миколаїв.

В 2011 році всього видано 40 найменувань наукової продукції загальним обсягом: 76,18   друкованих аркушів, в тому числі 3 монографії.

Загальна кількість доповідей, зроблених співробітниками кафедри за 2011 рік на наукових конференціях – 34, з них 11  на міжнародних конференціях. Географія конференцій: м.Ужгород, м.Тернопіль, м.Сімферополь, м.Донецьк, м.Нижнєвартовск (Росія), м. Київ, м.Кошіце (Словаччина), м.Любляна (Словенія).

За 2012 рік викладачами кафедри видано 6 монографій, 1 навчальний посібник і 22 методичні рекомендації.

Монографії:

  1. Мікловда В.П., Пітюлич М.М., Мешко В.В. Електроенергетичний комплекс Карпатського регіону: фінансово-економічний аспект.
  2. Мікловда В.П., Сембер С.В. Гірські території Закарпаття: соціально-економічні трансформації.
  3. Мікловда В.П., Брітченко І.Г., Кубіній Н.Ю. Стратегічне управління конкурентоспроможністю: епістомологічні підходи та практична проблематика.
  4. Мікловда В.П., Пітюлич М.М.,Кесарчук Г.С. Активізація соціально-трудового потенціалу регіону.
  5. Мікловда В.П., Брітченко І.Г., Кубіній Н.Ю. Ефективність стратегічного управління підприємствами: сучасні проблеми та перспективи їх вирішення.
  6. Мікловда В.П., Голод А.П. Політична поведінка населення регіону.

Протягом  2012 року опубліковано 64 наукових статей та тез у різних виданнях, загальним обсягом 32,4  друкованих аркушів.

По темах дослідження викладачами кафедри проголошено 37 доповідей на наукових та науково-практичних конференціях, в т.ч.  на 6 міжнародних конференціях (Словаччина,  Україна (Мукачево, Тернопіль, Чернівці,Острог, Сімферополь, Миколаїв)).

 Професор кафедри Слава-Продан С.С. брала участь у міжнародному форумі «Регіональна програма розвитку сільських територій Закарпатської області до 2010 року та напрямки до 2025 року», що проводила Закарпатська ОДА та Канадське бюро міжнародної освіти. Професор кафедри Слава-Продан С.С. була на стажуванні по науково-педагогічній діяльності в Естонії (Таллін), Греції (Салоніки), Великобританії (Лондон).

В 2012-2013 н.р. при кафедрі навчалося 8 аспірантів денної і 5 заочної форми навчання. У цьому навчальному році до кафедри були прикріплені для здачі кандидатських іспитів та написання дисертацій 9 здобувачів. Протягом звітного року захищено 1 дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, зокрема:

Алмашій Яніна Ігорівна у спец. вченій раді К 61.051.02 Ужгородського національного університету на тему «Діагностика комплексної ефективності діяльності туристичних підприємств», за спеціальністю 08.00.04 –  економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), 26 червня 2013 р., науковий керівник  к.е.н., професор кафедри Слава - Продан С.С.

Відповідальний за інформацію: Мікловда Василь Петрович
Дата оновлення сторінки: 24.12.2018