Кафедра фармацевтичних дисциплін
В Ужгородському національному університеті підготовка фахівців за професійним спрямуванням «Фармація» здійснюється з 1 вересня 2004 року. Кафедра фармацевтичних дисциплін як окремий підрозділ у складі медичного факультету, відповідальний за підготовку майбутніх провізорів, створена наказом ректора у квітні 2006 року. Ключову участь у її створенні та організації освітньої роботи прийняли декан медичного факультету, професор Болдіжар О.О. та його заступник і, водночас, перший завідувач кафедри фармацевтичних дисциплін – доцент Вайс В.М.
Кафедра фармацевтичних дисциплін є випусковою кафедрою зі спеціальності «Фармація». Фармація – спеціальність майбутнього. Адже здоров'я завжди було і буде залишатись найвищою цінністю. На сторожі людського здоров'я стоять поруч медицина і фармація. Випускники спеціальності "Фармація" отримують в нашому університеті знання, необхідні для терапії більшості захворювань, які використовують на благо як своїм близьким, так і всім добрим людям. Фармацевтична опіка є ключовою ланкою в системі охорони здоров'я будь-якої країни. Тому професія провізора (спеціаліста у галузі фармації) є соціально важливою та поважною.
Фармація – це промисловість. Випускники спеціальності "Фармація" мають змогу працювати на фармацевтичних заводах та фабриках як в Україні, так і закордоном, виготовляючи ліки, контролюючи їх якість, забезпечуючи організаційний та юридичний супровід виробничого процесу.
Фармація – це економіка. Величезна мережа аптек для максимальної зручності споживачів, оптові постачальники, фармацевтичні представники – всі вони є двигуном одного із найбільш грошовитих секторів економіки. Причому фармація вже більше десяти років демонструє впевнений ріст галузі. Так, за підсумками 2013 року об'єм аптечних продажів в Україні склав 35,85 млрд грн, що на 12,7% більше, ніж у попередньому році. Такий ріст забезпечує постійний попит на кваліфікованих фахівців-провізорів.
Фармація – це наука. Розробка та впровадження у виробництво нових ліків – надзвичайно наукоємкий процес, в якому зайнято величезна кількість дослідників. У 2012 році на наукові дослідження та розробки у всьому світі найбільше витратила компанія Toyota – 9,6 млрд $. А друге, третє та четверте місця посідають не автомобільні гіганти чи комп'ютерні компанії, а фармацевтичні компанії – розробники інноваційних ліків – Novartis (9,5 млрд $), Roche (9,0 млрд $) та Pfizer (9,0 млрд $). У науковому потенціалі від цих компаній значно відстають такі відомі корпорації як Microsoft, Samsung, Google, Apple, Volkswagen та інші. Наукова кар'єра у фармації легко може стати реальністю.
Фармація – це життя. Випускники, що пов'язали свою долю з фармацією, знайшли роботу своєї мрії, отримують достойну заробітню плату і не жалкують про свій вибір.
Кафедра фармацевтичних дисциплін широко використовує сучасні можливості електронної підтримки навчання, мультимедійне забезпечення, здійснює керівництво навчальними та виробничими практиками студентів спеціальності «фармація», організовує первинну спеціалізацію (інтернатуру) випускників-провізорів, піклується про впровадженя сучасних інформаційних технологій у діяльність медичного факультету. Найближчими цілями у діяльності кафедри є отримання грантової підтримки для наукових досліджень, розробка для студентів спеціалізованих курсів за вибором та подальше удосконалення навчального процесу.
Для підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі фармації в Ужгородському національному університеті обладнано навчально-виробничу лабораторію з аптечної технології ліків, навчально-наукову лабораторію з фармакогнозії та ресурсознавства лікарських рослин, навчальний клас з промислової технології лікарських засобів, лабораторію з фармацевтичного аналізу та комп'ютерний клас. Педагогічний процес забезпечують доктори та кандидати наук з хімії, біології, медицини та фармації. Вже починаючи з першого курсу, студенти проходять практики в аптеках: спочатку навчальні, а згодом і виробничі. Навчальна практика з промислової технології лікарських засобів проводиться на заводі корпорації "Артеріум", що у м. Львові.
Студенти з-за меж Ужгорода забезпечуються гуртожитком. Наявність державного замовлення, а також вартість навчання, нижча ніж в інших університетах (18000 грн/рік) вигідно вирізняють спеціальність "Фармація" Ужгородського національного університету.
Відповідальний за інформацію: Завідувач кафедри – Девіняк Олег Теодозійович
Дата оновлення сторінки: 22.01.2019