Кафедра онкології та радіології

Комплексна тема кафедри: «Вивчення основ та механізмів структурних і функціональних змін, фізіологічних і патологічних реакцій при онкологічних захворюваннях».

Члени кафедри брали участь у науково-практичних регіонарних, республіканських та міжнародних конференціях, наукових товариствах.

Працівники кафедри регулярно організовують та проводять науково-практичні конференції з міжнародною участю з питань сучасних підходів до діагностики та лікування різних онкологічних захворювань.

Члени кафедри приймають участь у багатоцентрових клінічних дослідженнях з онкології. Центр клінічних досліджень під керівництвом проф. Готька Є.С. є одним з найдосвідченіших подібних центрів України. Адже роботу у міжнародних протоколах розпочато у 2003 році.

07 листопада 2003 року згідно наказу №5.12-6716/А Міністерства охорони здоров`я України Державний фармакологічний центр Сектор координації та контролю клінічних випробувань лікарських засобів, центр з випробування та клінічних досліджень нових лікарських препаратів Ужгородського Національного університету  включено до «Переліку лікувально-профілактичних закладів, які мають право проводити клінічні випробування лікарських засобів» (Наказ Міністерства охорони здоров`я України №396 від 26.08.2003р.).

Наказом ректора Ужгородського національного університету 10/01-03 від 24 жовтня 2005 року «Про створення науково-дослідного центу» з метою розробки нових методів лікування, впровадження в клінічну практику ефективних лікарських препаратів для реалізації наказу Міністерства охорони здоров`я України №369 від 26.08.2003 року на базі кафедри онкології та радіології створено Центр з випробування та клінічних досліджень нових лікарських препаратів Ужгородського Національного університету.

Центр з випробування та клінічних досліджень нових лікарських препаратів Ужгородського Національного університету працює на базі кафедри онкології та радіології Факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Ужгородського національного університету на базі Міського онкологічного центру Ужгородської центральної міської клінічної лікарні згідно договору «Про науково-практичне співробітництво» від 15 квітня 2009 року.   

Центр з випробування та клінічних досліджень нових лікарських препаратів Ужгородського Національного університету займається науково-практичною та дослідницькою роботою на базі Міського онкологічного центру Ужгородської центральної міської клінічної лікарні. У складі центру працює колектив кафедри на чолі з завідувачем кафедри д.м.н. Готько Є.С.

Центр співпрацює з провідними фармакологічними компаніями та компаніями, які займаються організацією проведення клінічних досліджень (Quintiles, Pharmanet, Icon, GlaxoSmitcline, Parexel та ін.).

Клінічні дослідження проводяться по нозологіям: рак голови та шиї, рак легенів, рак простати, рак грудної залози, рак товстого та тонкого кишечника, рак шлунку, меланома, рак ендометрію,  рак нирки, рак підшлункової залози, нейроендокринні пухлини.

За період з 2006 року у Центрі з випробувань та клінічних досліджень нових лікарських препаратів було виконано роботу у понад 100 клінічних дослідженнях.

За 2012 рік у Центрі з випробувань та клінічних досліджень нових лікарських препаратів проводилася робота по 28 проектам.

У поточному році в рамках вищеперерахованих міжнародних клінічних досліджень у центрі було проліковано 147 пацієнтів, де проводилася робота з оцінки ефективності та токсичності нових лікарських засобів у порівнянні зі стандартними схемами хіміотерапії, таргетної терапії, імунотерапії, а також оцінка якості життя та час до прогресії основного захворювання та  виживаність пацієнтів. Отримано позитивні результати у  покращенні якості та збільшення часу до прогресії основного захворювання, продовження тривалості життя пацієнтів.

На даний час проводиться робота у міжнародних клінічних випробуваннях за нозологіями: рак голови та шиї, рак легенів, рак передміхурової залози, рак грудної залози, рак товстого кишечника, рак шлунку, рак нирки. 

Налагоджена співпраця та виконуються клінічні дослідження з іншими кафедрами Ужгородського національного університету:

  • Із кафедрою хірургічних дисциплін ФПО (доц. Ковальчук Д.І. – онкоурологічні проекти, доц. Пацкань Б.М. – хірургічні проекти);
  • З УОЗ (гол. акушер-гінеколог області Пацкань І.І.) – онкогінекологічні проекти;
  • Із ОЦНН (проф. Смоланка В.І.) – нейроонкологія.

За період роботи з 2009 року на базі Міського онкологічного центру Ужгородської центральної міської клінічної лікарні було оснащено приміщення центру новою комп`ютерною технікою, мультимедійним проектором, екранами для мультимедійного проектора. Закуплено штативи для внутрішньовенних вливань, біопсійний пістолет. Організовано та облаштовано кімнату для зберігання лікарських засобів при різних температурних режимах, встановлено шафи для зберігання препаратів, холодильні шафи та фрізери для зберігання заморожених взірців крові.  Також встановлено центрифугу для приготування взірців крові, облаштовано кімнату моніторингу та оцінки отриманих даних. Організовано та облаштовано архів для зберігання первинної документації та матеріалів клінічних випробувань.  

У 2017 році у терапевтичному відділенні ЦМКЛ м. Ужгород створено три палати (8 ліжок) для онкохворих та спеціально оснащений маніпуляційний кабінет з витяжною шафою для розведення хіміопрепаратів.

У 2018 році було освоєно техніку встановлення інфузійних порт-систем під контролем ЕКГ. Та в період з 2018 по 2019 рр. було встановлено 44 порт-системи.

 

Відповідальний за інформацію: Готько Євген Степанович
Дата оновлення сторінки: 27.02.2019