Department of Instrument Engineering
Наукові дослідження на кафедрі проводяться в межах комплексної теми «Автоматизація та моделювання комплексних автономних електроенергетичних систем». У цілому наукові дослідження, які проводяться викладачами кафедри, відповідають ліцензованому напряму та спеціальності підготовки фахівців. Умовно їх можна розділити на такі напрями:
- оптимізація схемотехнічних рішень для забезпечення газоаналізаторів та індикаторів вибухонебезпечних і отруйних газів, які призначені для застосування у робочих приміщеннях з підвищеним рівнем вологості;
- розробка діючих моделей автоматичних пристроїв орієнтації сонячних панелей на Сонце;
- розробка конструкцій автоматичних висотних анемометрів та дослідження параметрів повітряних потоків Закарпаття для вітроенергетики;
- дослідження економічної ефективності та коефіцієнтів корисної дії різних типів комплексних енергетичних систем на базі теплових насосів.
На кафедрі створені умови для індивідуальної навчально-наукової роботи студентів з освоєння сучасної платформи модульного проектування «Arduino», працює студентська конструкторська лабораторія «Автоматичні електроенергетичні системи», проводяться студентські науково-практичні конференції. Кращі роботи студентів беруть участь у різноманітних університетських та республіканських конкурсах на кращу наукову розробку.
Протягом тривалого часу кафедра підтримує тісні зв’язки з кращими навчальними закладами нашої країни (Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Львівська політехніка» і ін.), і багатьма зарубіжними, зокрема:
- Празьким інститутом фізики (Чехія);
- Ліберецьким технологічним інститутом (Чехія);
- Дебреценським технічним університетом (Угорщина);
- Кошицькою вищою технічною школою (Словаччина)
- Інститутом Фізики (Сербія) і ін.
Відповідальний за інформацію: Завідувач кафедри - Іваницький Валентин Петрович
Дата оновлення сторінки: 21.03.2019