TEACHING AND SCIENTIFIC training center of family medicine and first aid

Історія створення

Відповідно до наказу ДВНЗ „Ужгородський національний університет” від 23.01.2013 № 58/1/01-17 „Про створення центру” на ФПО УжНУ функціонує навчально-науковий тренінговий Центр сімейної медицини та долікарської допомоги (далі - ННТЦ СМДД) в складі з клінічною науково-дослідною тренінговою лабораторією сімейної медицини.

Мета створення

 Покращення якості надання медичної допомоги шляхом залученням працівників вищої школи до реорганізації первинної медико-санітарної допомоги (надалі – ПМСД) на засадах загальної практики - сімейної медицини (надалі – ЗПСМ), практичного навчання фахівців ЗПСМ, пошуку шляхів оптимізації розвитку сімейної медицини та впровадження доказового скринінгу, сучасних методів діагностики і лікування найчастіших захворювань в практику сімейного лікаря, згідно принципів доказової медицини, а також проведення наукових досліджень в галузі ПМСД.

Головним завданням Центру є організаційний супровід безперервного навчання лікарів загальної практики – сімейних лікарів та медичних сестер щодо надання первинної медичної допомоги на засадах доказової медицини та їх участь в процесі реформування медичної галузі, зокрема ПМСД.

Структурні підрозділи

У структурі ННТЦ СМДД сформовані наступні структурні підрозділи:

  1. Типова амбулаторія СМ (І поверх ФПО, вул. Собранецька 150), де облаштовано:
    • Кабінети сімейного лікаря;
    • Лабораторія, кабінет фізіотерапії та функціональної діагностики;
    • Блок здоров’я жінки та малої хірургії; оглядова кімната;
    • Маніпуляційна;
    • Стоматологічний блок.
  2. Тренінгово-навчальний блок, де облаштовано:
    • Кімната тренінгу практичних навичок;
    • Кабінет проведення телеконсультацій.
  3. Науково-тренінгова лабораторія сімейної медицини – науковий підрозділ на базі типової амбулаторії сімейних лікарів у новому мікрорайоні м. Ужгорода (вул. Капушанська 161), де облаштовано:
    • Навчально-тренінговий офіс;
    • Клінічна експрес-лабораторія;
    • Кабінет функціональної діагностики та долікарського прийому;
    • Кімната тренінгу практичних навичок.

Напрямки роботи

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА:
"Тренінг лікарів"

Навчально-науковим тренінговим Центром сімейної медицини ФПО УжНУ пропонується альтернативний метод безперервної освіти сімейних лікарів у вигляді тренінгів в рамках короткочасних курсів інформації та стажування або переривчастих курсів тематичного удосконалення, передбачених Наказом МОЗУ «Про проведення атестації лікарів», Наказом №166 від 22.07.93 «Про подальше удосконалення системи післядипломної підготовки лікарів», «Положенням про післядипломну підготовку лікарів (провізорів)». Розробка і проведення семінарів-тренінгів в рамках навчального процесу для інтернів, курсантів ЗПСМ проводиться для практичного засвоєння та використання уніфікованих клін. протоколів МОЗУ в рамках лекційно-семінарських блоків-тренінгів.

Короткочасні курси інформації та стажування передбачають проведення кількагодинних тренінгів, з виїздом в районні центри ПМСД, при зборі необхідної кількості учасників (більше 20 осіб) з проведенням тренінгів лікарів за найбільш актуальними для тематиками. За умови участі у тренінгах протягом сумарно 36 годин учасники отримують 5 балів до астестації.

Другою формою навчання є проведення переривчастих курсів тематичного удосконалення протягом одного  дня у місяць загальною кількістю 5 днів з приїздом лікарів з районів на один день щомісяця для тематичного удосконалення.  Наприкінці навчання кожен учасник отримує посвідчення про проходження переривчастих курсів тематичного вдосконалення валідністю 10 балів. З цією метою проводиться набір групи кількістю 25-30 лікарів з районів, які один день на місяць протягом 5 місяців поспіль готові проходити вказані тренінги. 

 Тренінги в «польових умовах» - тренінги медичних працівників на робочому місці

Тренінги медсестер сімейного лікаря на робочому місці в оволодінні сучасними лабораторними та інструментальними методами та засвоєння знань та вмінь в умовах науково-тренінгової лабораторії Центру.

 

"Тренінги для населення"

Навчити врятувати життя, не розгубитися в екстремальних ситуаціях навчають школярів-старшокласників із Ужгородських шкіл на базі ННТЦ СМДД під час "Проведення тренінгів з основ реанімації для школярів старших класів м. Ужгорода". Тренінги долікарської допомоги для учнів старших класів з основ реанімації були розроблені з залученням викладачів ФПО, магістрантів та лікарів-інтернів ЗПСМ та за участі мас-медіа.Ідея озброїти учнів старших класів саме такими медичними знаннями – не випадкова. Ще живий у пам'яті трагічний випадок, коли під час втоплення юнака на кар'єрі ніхто з десятків  присутніх не спромігся  зробити штучне дихання. 

У планах ННТЦ СМДД продовжити такі навчання школярів та студентів та організація шкіл для пацієнтів різного профілю.Також опанувати абетку першої невідкладної допомоги пропонують і більш старшим слухачам.

ЛІКУВАЛЬНА РОБОТА:

Обслуговування сімейними лікарями Ужгородського ЦПМСД 3 дільниць сімейного лікаря на базі ФПО УжНУ (І поверх), згідно угод про співпрацю,  практична робота сімейних лікарів-інтернів на робочому місці, консультативний прийом сімейного лікаря на базі амбулаторії  сімейної медицини №7 по вул. Капушанській 161

НАУКОВА РОБОТА проводиться в напрямку вивчення можливостей доказового скринінгу найчастіших превентивних хвороб в ПМСД. За результатами діяльності Центру опубліковано монографію «Азбука доказового скринінгу та профілактики в практиці сімейного лікаря», ряд наукових статей та методичних рекомендації, зокрема, інформаційний лист «6 кроків статинотерапії в практиці СЛ». На базі науково-тренінгової лабораторії апробовано та впроваджено в практику закладів ПМСД міста ряд новітніх методів скринінгової діагностики (міні експрес-лабораторія, УЗ денситометрія). Магістранти  кафедри терапії та сімейної медицини активно залучаються в наукову діяльність Центру.

Відповідальний за інформацію: Колесник Павло Олегович
Дата оновлення сторінки: 12.03.2019