ННІ євроінтеграційних досліджень
Основні результати наукової діяльності:
У 2007-2016 рр. інститут неодноразово виходив переможцем конкурсів наукових проектів, що їх оголошувало Міністерство освіти і науки України на виконання науково-дослідних робіт із державним фінансуванням, а також наукових проектів, що здійснювалися за підтримки фондів європейського Союзу.
- 2007-2009 рр. – Розроблення науково-методичного та організаційного забезпечення включення питань європейської та євроатлантичної інтеграції України до змісту підготовки студентів за спеціальністю «Міжнародні відносини» у вищих навчальних закладах і його пілотне впровадження на регіональному рівні
- 2011-2013 рр. – Концептуальні та інституціональні засади єврорегіонального співробітництва України в умовах інтеграційних і глобалізаційних процесів сучасності
Узагальненням результатів стали підготовка і видання:
- збірника наукових праць «Єврорегіональне співробітництво України та його інтеграційний потенціал» за матеріалами круглого столу експертів (м. Ужгород, 20 квітня 2012 р.);
- збірників наукових праць: «Геополітика України: історія і сучасність»;
- збірника наукових праць «Шляхи підвищення ефективності транскордонного співробітництва на новому східному кордоні Європейського Союзу» за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції (м. Стара Лесна, Словацька Республіка, 18-19 вересня 2012 р.);
- навчального посібника «Концептуальні і правові основи формування європейського освітнього простору», якому надано гриф МОНмолодьспорту України «Рекомендовано для студентів вищих навчальних закладів»;
- навчально-методичного посібника «Проблеми єврорегіонального співробітництва України».
- 2013-2014 рр. – «Кордони очима людей» за Програмою Європейського Союзу ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна».
У рамках цього проекту було розроблено Робочу програму навчальної дисципліни «Соціологія транскордонних процесів», яка апробована на міжнародних науково-практичних конференціях у м. Ніредьгазі (24-25 вересня 2014 р.) і видана українською, угорською, англійською та словацькою мовами.
- 2015-2016 рр. – «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній та науковий простір» за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду ЄС. Більш детальну інформацію про хід його реалізації можна переглянути на сайті проекту.
Загальна мета проекту – оптимізація інноваційної діяльності наукових установ та виробничих підприємств у форматі регіонального інноваційного центру – Наукового парку.
Конкретні цілі проекту:
- дослідження європейського досвіду інноваційної діяльності університетів;
- розроблення Концепції інноваційного розвитку УжНУ на 2015 – 2025 рр.
- розроблення механізму ефективної співпраці між наукою та виробництвом у рамках транскордонного співробітництва;
- спільне розроблення навчальних матеріалів для впровадження у навчальний процес у вищих навчальних закладах прикордонних регіонів.
Наукові розробки, підготовлені у результаті реалізації проекту:
- Концепція інноваційного розвитку ДВНЗ «Ужгородський національний університет» на 2015 – 2025 рр., апробована на міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2015» у номінації «Інноваційний розвиток освіти» і відзначена найвищою нагородою - Гран-прі.
- Навчально-методичний комплекс з дисципліни «Інновації у вищій освіті: актуальні аспекти», який отримав найвищу нагороду – Гран-прі на міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2016» у м. Києві.
- Концепція Наукового парку ДВНЗ «УжНУ», яка сприяла організації нової структури університету - «Наукового парку УжНУ» ( Наказ МОН № 718 від 07.07.2015 р.).
Детальну інформацію про хід реалізації проекту та його основні результати дивіться за посиланням.
Апробація результатів наукових досліджень:
За час свого існування Інститут виступив ініціатором та співорганізатором проведення численних наукових форумів різного рівня – міжнародних науково-практичних конференцій, «круглих столів», наукових семінарів.
2006 рік
- Міжнародна наукова конференція «Міжнародні відносини та інтеграційні процеси в Україні: стан, проблеми, перспективи» (м.Ужгород, 5-6 грудня 2006 р.).
2007 рік
- Міжнародна наукова конференція «Україна на перехресті геополітичних інтересів: окремі аспекти проблеми» (м.Ужгород, 25-26 січня 2007 р.).
- Міжнародна наукова конференція «Пріоритети транскордонного співробітництва в руслі регіонального розвитку України після розширення Євросоюзу: практика і досвід Закарпаття» (м.Ужгород, 24-25 травня 2007 р.).
- Міжнародна науково-практична конференція «Стан реалізації державних програм інформування громадськості і підготовки фахівці у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України в Закарпатській області (З практики роботи Закарпатського державного університету по виконанню наукового проекту із зазначеної проблематики і впровадження його результатів на регіональному рівні)» (м.Ужгород, 29-30 листопада 2007 р.).
2008 рік
- Міжнародний «круглий стіл» експертів «Актуальні аспекти реалізації євроінтеграційних прагнень України» (м.Ужгород, 28 серпня 2008 р.).
- Міжнародна наукова конференція «Вплив процесів європейської та євроатлантичної інтеграції на соціально-політичний клімат в Україні» (м.Ужгород, 23-24 жовтня 2008 р.).
2009 рік
- Участь у виставці «Сучасна освіта в Україні — 2009» (м.Київ) та університетському конкурсі на кращий підручник, навчально-методичний посібник, монографію та словник.
- НН Інститут взяв активну участь у міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні - 2009», підготувавши спільно з НН Інститутом інформаційних технологій і дистанційної освіти для участі в конкурсі в номінації «Інтеграція науки і освіти - необхідна умова підвищення підготовки фахівців у вищих навчальних закладах». Директор І.В.Артьомов нагороджений Почесним дипломом Дванадцятої міжнародної виставки навчальних закладів.
2010 рік
- Міжнародна науково-практична конференція «Створення спільного індустріального парку на українсько-угорському кордоні» (м. Ужгород, 18-19 лютого 2010 року).
- Міжнародна науково-практична конференція «Європейський форум з транскордонного співробітництва для розширеної Європи» (м.Ужгород, 27-29 жовтня 2010 року).
- Участь у Всеукраїнському конкурсі видань для вищих навчальних закладів "Університетська книга". (м.Київ, 1 лютого – 10 листопада 2010 р.). Друге місце у номінації «Краще навчальне видання із соціально-гуманітарних наук».
2011 рік
- Міжнародна науково-практична конференція «Підвищення якості освіти в університетах» (Ужгород–Кошице, 25-27 березня 2011 р.).
- Міжнародна науково-практична конференція «Ефективність транскордонного співробітництва через міжнародний моніторинг та координацію діяльності національних суб’єктів», що проводилась в рамках реалізації проекту програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 «Кордони для людей» (Ужгород–Кошице, квітень 2011 року).
- Участь у міжнародній виставці «ОСВІТА ТА КАР’ЄРА–2011» (м. Київ) в номінації «Видання підручників та навчальних посібників нового покоління» за участю 150 вузів, наукових установ України та зарубіжжя. I місце і золота медаль у номінації «Видання підручників та навчальних посібників нового покоління».
2012 рік
- Участь у XV ювілейній міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні – 2012» (м.Київ, 16 лютого 2012 р.). Інститут представляв напрацювання, що увійшли до серії видань «Євроінтеграція: український вимір». Здобуття нагороди – «Освітянського Оскару».
- Круглий стіл експертів «Єврорегіональне співробітництво та його інтеграційний потенціал (досвід Закарпаття)» (м.Ужгород, 20 квітня 2012 р.).
2013 рік
- Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Методологія та інструментарій соціологічного аналізу транскордонного співробітництва» (м. Ужгород, 24-25 січня 2013 р.).
- Круглий стіл експертів «Куди прямуєш, Центральна Європо?» (м. Ужгород, 21 березня 2013 р.).
- XXVI Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток єдиного європейського освітнього простору: поєднання зарубіжного досвіду з національними традиціями» (Ужгород-Кошице-Мішкольц, 21-24 травня 2013 р.).
- Участь у засіданні міжнародної робочої групи представників Угорщини, Словачини Румунії та України (м. Ніредьгаза 14-15 листопада 2013 р.).
2014 рік
- Круглий стіл експертів «Українська криза світової системи безпеки» (м. Київ, 26 червня 2014 р.).
- Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Закарпатські правові читання» (м. Ужгород, 25-27 квітня 2014 р.).
- Міжнародна науково-практична конференція «Регіональна стабільність на кордонах України та ЄС: сучасні виклики та інструменти забезпечення» (м. Ужгород, 16 жовтня 2014 р.).
2015 рік
- Круглий стіл експертів «Імплементація Закону України «Про вищу освіту» - необхідна передумова інтеграції в європейські простори вищої освіти та наукових досліджень» (м. Ужгород, 24 лютого 2015р.).
- Міжнародна науково-практична конференція «Мобільність освіти, інноваційна культура та соціальна відповідальність як ресурси конкурентоспроможності європейських університетів » (м. Ужгород, 23-24 квітня 2015р.).
- Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи транскордонного співробітництва: досвід Карпатського єврорегіону» (4-5 червня 2015р.).
- Круглий стіл експертів «Актуальні аспекти формування концепції інноваційного розвитку університету» (8 грудня 2015 р., м. Ужгород).
2016 рік
- Міжнародна науково-практична конференція «Науковий парк як універсальна регіональна структура інноваційної діяльності», (м. Ужгород – м. Кошице, 3 березня 2016р.).
- Міжнародна науково-практична конференція «Трикутник знань: Освіта - Наука – Інновації».
- Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми міжнародних відносин та міжнародного бізнесу» Ужгород, 27 жовтня 2016 р.
2017 рік
- Міжнародний круглий стіл експертів "Роль країн Вишеградської четвірки в контексті трансформації ЄС та глобальних викликів сучасності" (5 травня 2017 року, м. Ужгород)
- Міжнародна науково-практична конференція «Університети інноваційного типу в контексті світових тенденцій розвитку вищої освіти» (18 жовтня 2017 року, м. Ужгород)
2018 рік
- Інтернет-конференція «Інтеграція України в європейський та євроатлантичний безпековий простори: актуальні аспекти та виклики»
2019 рік
- Участь у міжнародній виставці «Освіта і кар’єра - 2019» (м. Київ). Золота медаль у номінації «Інноваційна діяльність з дослідження проблематики європейської та євроатлантичної інтеграції».
- Інтернет-конференція «Співробітництво з країнами Вишеградської четвірки як інструмент європейської інтеграції України»
Відповідальний за інформацію: директор Інституту к.і.н., проф. Артьомов Іван Володимирович
Дата оновлення сторінки: 21.10.2019