Кафедра економічної теорії
Для забезпечення навчального процесу кафедрою економічної теорії підготовлено і видано цілий ряд методичних матеріалів – навчально-методичні посібники, курси лекцій, тестові завдання тощо.
Професорсько-викладацький склад кафедри плідно працює і в галузі наукової роботи. Свідченням цього є те, що за період існування кафедри її викладачами було захищено 3 докторські і 25 кандидатських дисертацій, підготовлено і видано 18 монографій, опубліковано цілий ряд брошур і наукових статей. Серед наукових проблем, які досліджувалися колективом кафедри, найважливішими були проблеми господарського механізму, розвитку аграрно-промислового комплексу, трудового потенціалу області і ефективності його використання тощо. З цих проблем викладачі кафедри опублікували цілий ряд монографій, найбільш вагомими з яких є: І.П. Блага "Резерви зростання продуктивності праці в гірських і передгірних районах", Г.С. Ємець "Індустріальні кроки карпатського села", Т.О. Машіка "Жінка і суспільне виробництво", "Зайнятість жінок і материнство", В.І. Опіярі "Трудовий колектив – почуття господаря". О.С. Передрій "Агропромисловий комплекс країн-членів РЕВ", В.І. Ярема "Місцеві ресурси: надійний резерв споживчих товарів", М.І. Пітюлич "Економічний механізм регулювання зайнятості в регіоні", "Формування економічного механізму регулювання зайнятості в умовах становлення ринкових відносин", "Соціально-трудовий потенціал: теорія і практика", "Область еколого-економічного розвитку", Машика Ю.В. «Особливості територіальної зайнятості в умовах структурної перебудови економіки регіону», Жуков С.А «Маркетингова діяльність підприємств в умовах глобалізації» та «Гірські території Закарпаття: соціально-економічні трансформації».
Окрім цього працівниками кафедри були видані такі навчальні посібники, як:
- «Основи економічної теорії», «Міжнародні економічні відносини» з грифом Міністерства освіти і науки України, авторами яких є професор Передрій О.С. та доцент Ажнюк М.О.,
- «Основи економіки та організації підприємництва» з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, співавтор доцент Жуков С.А.
На сучасному етапі, коли відбуваються глибокі зміни у всіх сферах економічної життєдіяльності, випливає гостра потреба в науковому аналізі цих змін. Зважаючи на це, кафедра економічної теорії в даний час працює над проблемою "Ефективність використання трудового потенціалу в умовах становлення ринкових відносин". Ця тема є вкрай важливою для Закарпатської області, де проблема зайнятості була і залишається однією із найскладніших соціальних проблем. По темі наукового дослідження опубліковано ряд статей. Ці проблеми стали предметом обговорення на вітчизняних і міжнародних науково-практичних конференціях.
На кафедрі широко застосовуються сучасні методики навчання, постійно вивчаються та удосконалюються нові технології навчального процесу у відповідності до вимог кредитно-трансферної системи навчання. У цьому напрямку наукові та науково-методичні розробки будуються таким чином, щоб встановити взаємозв’язок процесів у науково-освітній сфері освіти і тих змін, які відбуваються в Україні.
У процесі вивчення програмових дисциплін використовується тестовий контроль знань із залученням сучасних комп'ютерних технологій. Кожен навчальний курс забезпечений методичним комплексом документів, розроблених викладачами кафедри відповідно до вимог державних стандартів вищої освіти.
Дослідження працівників кафедри використовуються у формуванні концепцій соціально-економічного розвитку Закарпатської області, окремих галузевих програм.
Окрім цього, члени кафедри економічної теорії систематично беруть активну участь у всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференціях. За останні три роки працівники кафедри опублікували більше 100 наукових друкованих праць, у тому числі у провідних фахових, зарубіжних і міжнародних виданнях.
Відповідальний за інформацію: Завідувач кафедри - Молнар О.С.
Дата оновлення сторінки: 22.06.2018