Кафедра археології, етнології та культурології
У 2019 р. у зв’язку з реорганізацією структурних підрозділів факультету історії та міжнародних відносин, на базі кафедр історії Стародавнього світу і Середніх віків та історії України, було створено кафедру археології, етнології та культурології.
Нині колектив кафедри складається з п’ятнадцяти осіб: доценти Керецман Н.П., Данилець Ю.В., Росул Т. І., Леньо П.М., Прохненко І.А., Кичак О.Ю., Худіш П.М., Славік Ю.В., Гуцул В.М., Ферков О.В., Мойжес В.В., Коцан В.В., Алешкевич Я.А., Богів О.Я., викл. Сологуб-Коцан Т. Я.
На денному та заочному відділеннях факультету історії та міжнародних відносин викладачі кафедри забезпечують читання низки нормативних курсів з археології та етнології. Науково-педагогічні працівники кафедри також забезпечують викладання історії України на інших факультетах УжНУ та на спеціальності «культурологія».
Родзинкою кафедри є щорічна археологічна та етнографічна практики, які на все життя залишають незабутні спогади в романтичних душах студентів-істориків. Археологічною практикою керують доц. Ігор Прохненко та к.і.н. Володимир Мойжес, а етнографічною – доц. Павло Леньо, доц. Оксана Кичак та сумісник к.і.н. доц. Коцан В. В. директор Закарпатського музею народної архітектури і побуту, який залучає співробітників музею.
Щорічно співробітники кафедри беруть участь у наукових конференціях різного рівня, публікують монографії, наукові статті у фахових періодичних виданнях.
При кафедрі діє аспірантура. До кафедри прикріплено також здобувачів наукового ступеня кандидата історичних наук (доктора філософії), яким надаються фахові консультації. Науковою роботою аспірантів керують найдосвідченіші члени кафедри.
Викладачі кафедри постійно задіяні у міжнародних наукових проектах, проводять дослідження і стажуються в університетах країн Європейського Союзу.
Відповідальний за інформацію: Керецман Надія Павлівна
Дата оновлення сторінки: 03.10.2019