Кафедра міжнародних комунікацій

Наукова-дослідна робота викладацького складу здійснюється в межах кафедральної теми: «Міждисциплінарні аспекти іноземної філології: чинники інтеркультурної взаємодії». Інтереси викладачів кафедри охоплюють широке коло проблем іноземної філології, педагогіки, мовознавства, літературознавства у контексті міжкультурної взаємодії.

Науковці кафедриберуть активну участь у Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференціях, виступають рецензентами та опонентами кандидатських дисертацій, висвітлюють результати наукових досліджень в українських і закордонних фахових виданнях.

Свідченням високого мовно-професійного рівня викладачів є той факт, що члени кафедри у різний час проходили та проходять стажування у країнах, мови яких вивчаються на факультеті (США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Угорщина, Кіпр, Словаччина). 

 Окреме місце у діяльності кафедри відведено розробці програм академічного обміну та міжнародній співпраці. Відтак, у рамках координаційної роботи та участі у міжнародному проекті Британської Ради «Англійська мова для університетів» проведено низку заходів, до яких долучились науково-педагогічні працівники кафедри. Жовтані Р.Я., Зимомря О.М, Коваль Л.О., Данилюк В.О., Панько О.І., Дацків І.Є., Іщук Т.Т. взяли участь у школах професійної майстерності CiVELT 1: Essentials, CiVELT 2: Language of ESP, CiVELT 3: ESP course and materials, пройшли тренінги з удосконалення професійних навичок за стандартами британської освіти, організували та провели семінари.

Кафедра міжнародної комунікації активно співпрацює з навчальними підрозділами Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Львівського національного університету ім. І. Франка., Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, Горлівським державним педагогічним інститутом іноземних мов, НАУ, Маріупольським державним університетом, Полонійною академією у Ченстохові ( Польша), Пряшівським університетом (Словаччина), Міжнародною туристичною асоціацією «SKAL». 

Особливе місце при підготовці фахівців туризму займає розвиток навиків екскурсійної діяльність іноземною мовою. Відтак під керівництвом викладачів студенти 1-2-х курсів організовують та проводять навчальні екскурсії центральною частиною м. Ужгорода на англійській, німецькій, словацькій та іспанській мовах. Студенти старших курсів мають змогу продемонструвати здобуті знання та професійні навики у ролі гідів-екскурсоводів у інших містах України та поза її межами. 

Колектив кафедри виступає організатором проведення міжнародних навчальних та виробничої перекладацької практик. Згідно підписаних угод про проведення студентських практик студенти спеціальностей 242 «Туризм» та 241 «Готельно-ресторанна справа» мають можливість проходити професійну та мовну перекладацьку практику на популярних курортах Словацької Республіки, Болгарії та Туреччини.

 

 

Відповідальний за інформацію: Жовтані Руслана Ярославівна
Дата оновлення сторінки: 09.10.2019