Літній університет. Післямова
За три тижні першого Літнього університету в УжНУ три десятки найталановитіших і найобдарованіших школярів Ужгорода ближче познайомилися з університетом, відвідали різні факультети, кафедри, музеї, лабораторії, навіть залу судових засідань, побачили, як проводяться цікаві досліди, поспілкувалися з викладачами та студентами. А ще їздили на екскурсії до Мукачева, Воєводина та Чинадієва, грали в спортивні ігри, відпочивали і розважалися, адже студентське життя – це не тільки навчання.
Нагадаємо, проект став можливим завдяки співпраці університету з Ужгородською міською радою. На закритті Літнього університету Ігор Король разом із заступником міського голови Ужгорода Олександром Білаком привітали десятикласників із успішним завершенням тритижневого «курсу» та вручили їм сертифікати і пам’ятні сувеніри.
Дехто з школярів, до речі, саме зараз остаточно визначився, на який факультет вступатиме через рік. Скажімо, точно матимуть студентів з числа нинішніх слухачів Літнього університету географічний, математичний, біологічний, філологічний факультети, а також факультети міжнародних відносин та іноземної філології.
Одна зі слухачок Літнього університету Альона Мінаєва довго вагалася з вибором майбутньої професії. Обирала між кількома факультетами, але після ближчого знайомства з УжНУ визначилася: стане міжнародником. Інший десятикласник Олександр Глебена за три тижні також остаточно упевнився в своєму виборі.
– Всі факультети представилися з найкращої сторони, всі досить гарні і цікаві. Але мені особливо сподобався математичний факультет. Я був націлений саме на нього, бо добре розумію математику. Надіюсь у подальшому туди вступити на спеціальність «системний аналіз». Під час спілкування з викладачами я дізнався, що це одна з провідних спеціальностей, яку може дати цей факультет, – ділиться враженнями Сашко.
Цікаво, що після закінчення Літнього університету всі школярі пройшли невеличке анонімне анкетування: в УжНУ хотіли почути щирі відгуки школярів про три тижні, проведені в університеті. Організовуючи анкетування, мали на меті виявити моменти, де, можливо, недопрацювали. Щоб врахувати такі речі наступного року.
Утім, як показало опитування, молодь абсолютно щиро задоволена Літнім університетом: і формою організації, і змістовим наповненням. Ось кілька відповідей на запитання про враження від Літнього університету:
- Це було круто. Мені дуже сподобалося!
- Все було просто дуже-дуже класно: нові люди, знайомства, друзі і купа всього корисного для майбутнього.
- Це було круто! Я навіть в останній день плакала! Вожаті були чудові, фотограф – самий кращий! Завдяки поїздкам склалося багато спогадів і ми всі здружилися. Взагалі, шкода, що цей Літній університет не цілодобовий )))
- Все дуже сподобалось. Залишилось багато емоцій та вражень, але жаль, що все так швидко пройшло.
Керівник Центру гуманітарно-виховної роботи УжНУ Марія Яцьків, яка була відповідальною за організацію заходів Літнього університету, згодна зі школярами: «І для них, і для нас на початку три тижні здавались дуже довгим періодом, але вони пролетіли як декілька днів. На закритті Літнього університету вже ніхто з нас не хотів, щоб він закінчувався…»
Власне, ми публікуємо цей текст із посиланнями на події кожного дня ще й для того, аби кожен мав можливість побачити (а дехто – пригадати), як проходив перший в історії УжНУ Літній університет. Перший, але точно не останній!
Хронологія подій Літнього університету:
- 29 травня: офіційне відкриття Літнього університету
- 30 травня: факультет міжнародних економічних відносин
- 30 травня: кафедрa військової підготовки
- 31 травня: подорож до Мукачева через Ракошино
- 1 червня: економічний та юридичний факультети
- 4 червня: факультет історії та міжнародних відносин та квест про цілі сталого розвитку
- 5 червня: географічний факультет
- 6 червня: екскурсія до Невицького замку та Воєводино від факультету туризму і МК
- 7 червня: факультет суспільних наук та Лабораторія космічних досліджень УжНУ
- 8 червня: хімічний факультет
- 8 червня: факультет здоров’я та фізичного виховання
- 11 червня: біологічний факультет
- 11 червня: філологічний факультет
- 12 червня: математичний факультет та екскурсія до Кафедрального хрестовоздвиженського собору
- 13 червня: екскурсія до замку Сент-Міклош та до Палацу Шенборнів
- 14 червня: факультет іноземної філології
- 15 червня: офіційне закриття, розваги на туристично-рекреаційній базі «Скалка» і боґрач-фест