Кафедра політології і державного управління
Книжка про історію кафедри
Токар М. Книжка кафедрального життя: короткий нарис та довідкові матеріали з історії кафедри політології і державного управління Ужгородського національного університету / Маріан Токар; ДВНЗ «Ужгор. нац. ун-т», Ф-т суспіл. наук, Каф. політології і держ. упр. – Ужгород:Інформаційно-видавничий центр ЗІППО, 2015. – 100 с., іл. – Бібліогр.
Книжка присвячена 25-річчю кафедри політології і державного управління УжНУ і вперше знайомить читача із різними тонкощами кафедрального життя з 1990 року до сьогоднішніх днів. Великоформатне видання, автором якого є завідувач кафедри Маріан Токар, було презентоване під час Тижня політолога «Відкрита кафедра», яке провели в університеті політологи з нагоди свого Дня народження.
У науково-довідковому виданні подаються етапи розвитку кафедри політології і державного управління Ужгородського національного університету за 1990 – 2015 роки. Історичний нарис містить такі підрозділи як: «Динаміка розвитку кафедри», «Керівники кафедри», «Якість педагогічних кадрів», «Аспірантура й наукові кадри», «Фахова спеціальність», «Мозаїка навчальних дисциплін та успіхи індивідуальної роботи», «Напрями наукових досліджень і видавнича діяльність».
У «Довідкових матеріалах» зібрано інформацію про професорсько-викладацький, аспірантський та студентський склад (подано перелік всіх викладачів і співробітників кафедри за новітню історію, а також усіх випускників), науково-педагогічну й видавничу діяльність (бібліографія основних видань, захищених дисертацій), співпрацю з іншими навчальними й науковими центрами.
Видання інформативно насичене й кожен, хто якоюсь мірою пов'язаний із кафедрою та спеціальністю, знайде щось цікаве і навіть згадку про себе…
Центр зі сталого розвитку УжНУ організував чергову поїздку в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»
Як було анонсовано, 8 грудня відбулася ознайомча поїздка для студентів УжНУ в активні громади Закарпатської області, які дістали підтримку від Спільного проекту ЄС та ПР ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Організатором цього «турне» став Центр зі сталого розвитку УжНУ.
Як порівняти з попереднім роком, охочих навідатися в райони представників УжНУ побільшало. Участь у поїздці взяло близько півсотні студентів, аспірантів та викладачів університету. Найбільш масовим виявилося представництво економічного, хімічного факультетів, а також факультетів суспільних наук та міжнародного бізнесу, політики й менеджменту. Очолювали студентські групи керівники від підрозділів – доценти О. В. Глух (хімічний факультет), Н. І. Варга, В. О. Рюль, Н. В. Марадик (факультет суспільних наук), Г. І. Мелеганич (факультет міжнародної політики, менеджменту та бізнесу) та викладач Ф. А. Гулаткан (географічний факультет).
Студенти та викладачі мали можливість ознайомитися з діяльністю та розвитком двох громад. Спочатку відвідали Гечу на Берегівщині. Зустрілися з активом села. Відтак ознайомилися з результатами впровадження мікропроектів тутешньої громади: інноваційними енергоефективними й енергоощадними заходами – такими, як заміна даху в амбулаторії та облаштування вуличного освітлення із застосуванням ВДЕ (енергії сонця). Ужнівці дізналися про діяльність Проекту МРГ, про історію співпраці з громадами Закарпаття.
Наступна зупинка – село Дерцен Мукачівського району. Там побачили, як реконструювали систему опалення зі встановленням пелетного котла в рамках мікропроекту «Інноваційне енергозбереження в дитсадку». Студентів радо зустріли сільські активісти та представники райдержадміністрації.
Тож під час чергового навчального візиту студенти та викладачі ознайомилися з прикладами успішної співпраці місцевої влади, місцевих громад та бізнесу в Закарпатській області, вивчили шляхи мобілізації населення для вирішення спільних проблем. У ході зустрічі було багато запитань, на які завжди знаходилася відповідь.
За інформацією директора центру сталого розвитку УжНУ
Ганни Мелеганич
Політологи провели святковий вечір «Кафедра скликає друзів»
4 грудня у великій залі Вченої ради УжНУ відбувся святковий вечір «Кафедра скликає друзів», що підсумував події двох тижнів з нагоди святкування 25-ліття кафедри політології і державного управління.
Ведучими заходу стали студенти напряму «Політологія» Ольга Гартнер, Марія Бровді, Валентин Лакатош та Остап Палінчак. Відкрив святковий вечір завідувач кафедри Маріан Токар: професор привітав присутніх зі святом та побажав усім гарного настрою. До вітальних слів приєднався проректор УжНУ, доктор юридичних наук, професор Олександр Рогач.
Керівництво кафедри нагородило грамотами за багаторічну сумлінну науково-педагогічну діяльність, досягнуті успіхи в справі навчання і виховання студентської молоді, а також за внесок у розвиток національної освіти співробітників підрозділу. За успіхи в навчанні та активну участь в житті університету нагородили і студентів напрямів «Політологія» і «Державне управління».
Вручили грамоти також призерам І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з політології, переможцем якої став третьокурсник Микита Найгебавер. Протягом тижня на факультеті проходили численні заходи, серед яких і конкурс стінгазет на тему «Політологія в моєму житті" – перше місце вибороли другокурсники.
Студенти кафедри-іменинниці змагалися й у спортивному турнірі під назвою «Ігри політологів», тож за гострий розум і відмінну гру в шахи перші місця серед жінок присудили студентці 5-го курсу Таїсії Помазановій, а серед чоловіків – студентові 3-го курсу Микиті Найгебаверу.
Привітати політологів з річницею прийшли й друзі кафедри, зокрема, доктор юридичних наук, професор Михайло Савчин, головний редактор газети «Фест» Василь Ільницький, експерт офісу реформ при Закарпатській ОДА Олег Лукша.
Вокальними номерами присутніх привітали солістка Закарпатського народного хору Мирослава Копинець та студент Ужгородського коледжу культури і мистецтв Віталій Горбей. З музичним подарунком на свято завітав також гурт «Станція Лєнін», у складі якого – випускники кафедри Олексій Шафраньош та Станіслав Данко. Ще одна вихованка кафедри – магістр державної служби Ірина Гармасій – виступила на сцені з власними віршами. Вітали рідну кафедру й нинішні студенти, зокрема, третьокурсник напряму «Політологія» Антон Валюк приєднався до святкування з творчим колективом, до складу якого входить, – студією сучасного танцю «Бліц».
Завершили вечір фотопрезентаціями випускників минулих років, відеосюжетами нинішніх вихованців-політологів, а студенти 4-го курсу показали справжній, як вони самі його назвали, гостросюжетний блокбастер «Кафедра».
Зустріч пройшла в теплій, майже сімейній атмосфері, адже зібралися тут всі, хто так чи інакше належить до дружного колективу політологів УжНУ.
Антоніна Чундак
для Медіацентру УжНУ
Ужгородом пройшов «Політологічний» квест
3 грудня студенти та викладачі кафедри політології та державного управління в рамках святкування 25-річчя підрозділу влаштували досить незвичайний цікавий захід – «Політологічний квест». Гра передбачала виконання цілої низки інтелектуальних завдань. Водночас, працюючи в команді, студенти могли краще ознайомитися з містом.
Участь у змаганні взяли чотири команди: «Малиші» та «Black Jack», котрі складалися з першокурсників, «Underground», що представляв II курс, та «Капітошка» у складі старожилів-п’ятикурсників. А от IV курс спільно з викладачем кафедри Маріанною Колодій взяли на себе організацію веселого дійства.
Учасники повинні були пройти 8 локацій, на кожній з яких на них чекав координатор. Стартом і фінішем водночас слугував парк біля споруди ректорату УжНУ. А далі студенти розбрелися по місту, намагаючись якнайшвидше дістатися потрібних точок. Локації ж були зашифровані й мали прямий стосунок до фаху мо́лоді.
Так, до прикладу, політологи повинні були зробити селфі з Енді Ворхолом біля будівлі, де засідав Ужгородський жупанат; сфотографуватися біля будинку першого міського голови Ужгорода Міхая Фінцицького стільки ж разів, скільки він перебував на посаді; допомогти Авґустину Волошину знайти столицю Карпатської України тощо. Спільним фінальним завданням для всіх було знайти науковий глобус УжНУ й усією командою з’їсти символ наукового прогресу – яблуко.
Обійшовши всі намічені точки за рекордні 40 хвилин, першими фінішували другокурсники. З невеликим відривом у часі до них приєдналася й команда «Малиші». Трохи більше години знадобилося «Капітошці», аби завершити квест. А от у першокурсників з «Black Jack’у» труднощі виникли вже після другого завдання й вони дісталися кінцевої локації останніми.
Нагородження відбулося просто неба біля ректорату УжНУ. Взяли участь у ньому завкафедри політології та державного управління Маріан Токар та проректор з науково-педагогічної роботи й член кафедри Мирослава Лендьел. Вини привітали учасників з успішним завершенням гри. Мирослава Олександрівна відзначила, що команди, де не було місцевих студентів, показали пристойний результат. Студенти, що посіли призові місця, отримали невеличкі подарунки, прожили багато позитивних емоцій, а також збагатили свої фотоколекції новими знімками серед різних історичних будівель обласного центру Закарпаття.
Молодь висловлює щиру подяку Маріанні Колодій за складення плану та активістам IV курсу за ініціаторство та суддівство квесту.
Катерина Хижняк
для Медіацентру УжНУ
Про історію та наукові здобутки кафедри говорили політологи УжНУ
2 грудня відбулася публічна лекція про історію кафедри політології та презентація видань, присвячених ювілею підрозділу. Захід влаштували у межах святкування Тижня політолога.
Розпочав лекцію завідувач кафедри політології Маріан Токар, котрий і ознайомив присутніх з основними віхами розвитку підрозділу. Відправною точкою, за словами пана Маріана, став 1990-й рік: 7 грудня наказом ректора УжДУ Володимира Сливки було створено новий структурний підрозділ вишу – кафедру політології.
Спочатку кафедра була загальноуніверситетською, а з 1994 року увійшла до складу історичного факультету. 1998 року відбулася ще одна знакова подія – кафедра вперше здобула ліцензію на підготовку фахівців-політологів.
Новий етап у розвитку підрозділу розпочався 2006 року, коли кафедра увійшла до складу новоствореного факультету суспільних наук. У 2013 році підрозділ перейменували на кафедру політології і державного управління.
Представив пан Токар і видання про історію підрозділу. «Як бачите, наша кафедра має свою історію. Маємо й хороші традиції. Я покладаю великі сподівання на вас, студентство, та й сам намагатимуся докладати зусиль, аби рівень, якого ми досягли, залишався високим. Маю надію, що Тиждень політолога виконає своє основне завдання – об’єднає нас у єдиний дружній колектив», – підсумував Маріан Токар.
Далі слово взяв доцент кафедри Валентин Буркало – один із тих, хто стояв біля витоків створення підрозділу, тож поділився спогадами про становлення кафедри. Про науковий потенціал кафедри, основні здобутки, викладацький склад, який поповнюється своїми випускниками, розповів професор Микола Вегеш, який свого часу очолював кафедру політології. Згадав пан Микола і процес створення ФСН, адже політологи брали в ньому активну участь.
Мав що згадати й нинішній декан факультету Юрій Остапець, адже він працює на кафедрі з початку її заснування: «Тепер це важко уявити, але коли тільки починали, майже не було підручників, посібників, не мали ми, звісно, й електронних джерел. Безумно, сьогодні рівень науки набагато вищий. Відповідно зростає й потужність підрозділу. Сьогодні продовжуємо творити історію, традиції, що їх будуть продовжувати наступні покоління студентів та викладачів».
Ірина Фрідманська
для Медіацентру УжНУ
Третій день «Тижня політолога» присвятили спорту
Останнього осіннього дня відбулися «Ігри політологів» у рамках святкування 25-ї річниці кафедри політології і державного управління.
На другому поверсі головного корпусу університету активні політологи грали у шахи, шашки та дартс. Організатором заходу став колишній випускник-політолог Микола Щадей – очільник Закарпатської обласної організації ФСТ «Спартак». Судив змагання голова Федерації шахів Закарпатської області Анатолій Плеханов.
У волейбол грали і дівчата. Жіноча команда, у складі якої були переважно першокурсниці, здобула кубок та диплом за те, що є «окрасою кафедри».Відтак невтомні політологи передислокувалися в спорткомплекс «Буревісник», де зіграли у футзал та волейбол. Крім викладачів і студентів, у змаганнях брали участь і випускники факультету 2005 року.
За здобутки на шахівницях нагороджували грамотами та медалями.
Результати змагань:
Дартс:
(жінки) (чоловіки)
1. Інна Піхонова 1. Андрій Удовиченко
2. Мар’яна Цокал 2. Микола Дрогобецький
3. Аліна Надь 3. Шорбан Сергій
Шашки:
(жінки) (чоловіки)
1. Таїсія Помазанова 1. Микола Щадей
2. Інгрід Мацко 2. Іван Стряпко
3. Софія Дацюк 3. Василь Ковтан
Шахи:
(чоловіки)
1. Микита Найгебавер
2. Микола Щадей
3. Річард Бабура
Переможці з волейболу і футзалу отримали кубки та дипломи. Першість у футзалі здобули випускники 2005 року, друге місце посіла команда викладачів, третє – гурт студентів-соціологів.
Щодо волейболу, то в цьому виді спорту чемпіонами стали викладачі. Загалом «Ігри політологів» пройшли на ура: і відпочили, і повеселися!
Віра Лабич
для Медіацентру УжНУ
На ФСНі вшанували пам'ять Студентської революції на граніті
1 грудня на факультеті суспільних наук провели студентську наукову конференцію до 25-ї річниці Студентської революції на граніті. Захід влаштували у рамках тижня політолога «Відкрита кафедра» до 25-ліття кафедри політології і державного управління.
Зі вступним словом виступили завідувач кафедри, професор Маріан Токар та організатор конференції – доцент Іван Стряпко. Вони окреслили мету заходу, наголосивши на його вагомості. «Студенти завжди були і є тією силою, що не лише прагне, а й чинить зміни», – каже пан Токар.
Під час конференції виступило троє доповідачів – студенти 3-го курсу Святослав Марголич і Катерина Чиркіна та студент 4-го курсу Олександр Токарський. Теми їхніх доповідей – «Провід і внутрішня організація протесту», «Уроки революції студентів на граніті» та «Студентська революція на граніті: мета і досягнення цілі». Доповідачі висвітлили перебіг революції, охарактеризували її особливості, згадали про вимоги учасників та результати й наслідки події, свої розповіді доповнювали презентаціями.
Тема не могла не зачепити гостей конференції, які уважно слухали доповіді, ставили запитання, долучалися до обговорення актуальних проблем. За висновками присутніх, революція не мала аналогів у тодішній Європі, стала потужним ударом по уряду СРСР та вкотре засвідчила силу національної свідомості українського народу.
Антоніна Чундак
для Медіацентру УжНУ
Політологи провели міжнародний науково-практичний семінар «Політична наука в регіоні: реалії громадянської взаємодії»
Другого дня у «Тиждень політолога» в Науковій бібліотеці УжНУ зібралося чимало викладачів, студентів та гостей, охочих привітати політологів з 25-ою річницею кафедри політології і державного управління. У рамках святкування відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Політична наука в регіоні: реалії громадянської взаємодії».
На семінар завітали науковці з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та з Пряшівського університету зі Словаччини.
Першими зі вступними словами до присутніх звернулися декан факультету суспільних наук Юрій Остапець і завідувач кафедри політології та державного управління Маріан Токар, побажавши всім гарного настрою та плідної роботи.
Відтак обговорювали реальний стан та перспективи політичної науки в Україні. Передусім у зв’язку із прийняттям МОН України рішення про вилучення «Політології» зі списку обов’язкових предметів для вивчення у вищій школі.
Ужнівські політологи ділилися здобутками кафедри. За словами доцента кафедри політології і державного управління Михайла Зана, зроблено чимало: «За 25 років на кафедрі попрацювало більше, ніж 40 викладачів, написано багато наукових праць.
Професорсько-викладацький склад поповнюють аспіранти, кращі студенти теж мають можливість проявити себе. Крім того, 50% наших викладачів пройшли стажування за кордоном, а саме у США, Канаді, Франції, Бельгії, Люксембурзі, Литві, Румунії, Угорщині та Словаччині. Це свідчить про високий рівень їхньої кваліфікації, зокрема і про володіння іноземними мовами».
У другій частині семінару говорили про «Місцеві вибори: думки після…».
Медіацентр УжНУ долучається до привітань! Бажаємо кафедрі політології і державного управління нових професійних здобутків та процвітання!
Віра Лабич
для Медіацентру УжНУ
Святкування 25-річчя кафедри політології та державного управління розпочали науковою конференцією
Проблема проявів геноциду впродовж минулого сторіччя цікавить не тільки науковців, а й світову спільноту загалом. Про це доповідали студенти – учасники цьогорічної наукової конференції, що відбулася 26 листопада на факультеті суспільних наук, на тему «Геноциди ХХ ст.: комеморативна практика та політика визнання».
Подія стала першою у низці заходів з нагоди святкування 25-річчя кафедри політології і державного управління. До оргкомітету ввійшли Маріан Токар і Михайло Зан – завідувач та доцент кафедри відповідно, а також Юрій Остапець – декан факультету суспільних наук. Вони привітали присутніх, повідомили про майбутні тематичні заходи з нагоди свята та побажали гідно виступити доповідачам.
Свої напрацювання під час конференції презентували студенти 3-го курсу напряму «Політологія» Ярослава Турянин, Вікторія Нірода, Микита Найгебавер, Святослав Марголич і студент 2-го курсу Роман Іванцик.
Їхні доповіді стосувалися особливостей геноциду ромського, єврейського, сербського, українського та вірменського народів, наслідків дій, спрямованих проти них, визнання сучасними державами цієї проблем, зокрема встановлення меморіалів на вшанування жертв геноциду. Свої виступи студенти доповнювали презентаціями, а також відповідали на запитання присутніх.
Під час підбиття підсумків конференції доповідачам подарували книги.На зустріч завітала особлива гостя – Євгенія Навроцька, журналістка, історик та фахівець з ромських питань. Виступ Ярослави Турянин «Параїмос, калітраж чи самударіпен?» (за словами доповідачки, цими термінами історики називають геноцид представників ромської народності) пані Навроцька доповнила коментарями, що є висновками з її власних праць. На завершення виступила студентка 4-го курсу напряму «Психологія» Ірина Шмідзен, яка порушила тему психологічних причин та наслідків геноциду ХХ століття.
Антоніна Чундак
для Медіацентру УжНУ
Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді та голова Закарпатського товариства чеської культури відвідали УжНУ
20 листопада на факультет суспільних наук УжНУ відвідав Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар. У ході зустрічі Отто Олександрович ознайомив студентів з кар’єрними віхами свого становлення як дипломата, які припали ще на радянський час. Він зауважив, що його першими відвідинами закордону стала країна-сателіт СРСР – Німецька Демократична Республіка. Й це відбулося саме в його студентські роки, що приємно вразило присутніх.
О. Ковчар ознайомив студентів зі специфікою роботи дипломатичної служби, зокрема з жорсткими вимогами до формування її корпусу. Йшлося також про сучасні проблеми дипломатичного представництва України, відстоювання її національних інтересів у зовнішньополітичних векторах та на міжнародній арені.
Як голова Закарпатської торгово-промислової палати Отто Олександрович окремо змалював регіональний вимір співпраці з іншими державами. Згадував про успішні кроки формування промислового потенціалу краю, зокрема автомобільного заводу «Єврокар». Окрім цього гість наголосив на витоках сучасних проблем у цьому секторі.
Окремим пунктом була обговорена перспектива співпраці з Чеською Республікою та роль молодого покоління в налагодженні взаємовигідних відносин між Україною та іншими державами світу.
Студенти-політологи виявили неабияке зацікавлення порушеними аспектами. Поважному гостю було задано низку цікавих і актуальних питань, на які він дав чіткі дипломатичні відповіді.
Проблему налагодження співпраці між вищими навчальними закладами Чехії та Ужгородського національного університету окреслила голова Закарпатського товариства чеської культури Тетяна Сергієнко. На прикладі Карлового університету в Празі вона визначила коло перспективних напрямів, які би згуртували ментально близькі, але роз’єднані Шенгеном студентські громади. Важливу роль у цьому має зіграти Наукове товариство студентів факультету.
Студентська молодь факультету суспільних наук залишилася задоволеною цікавою зустріччю та націлена на перспективу міжнародної співпраці.
Михайло ЗАН
доцент кафедри політології і державного управління
факультету суспільних наук
Фото: Марта Шелемба
Учні ужгородської школи відвідали УжНУ
У п’ятницю 13 листопада кафедру політології і державного управління факультету суспільних наук відвідали учні ужгородської загальноосвітньої школи № 12.
У рамках святкування 25-річчя підрозділу майбутні вступники дізналися про її історію, науковий потенціал, міжнародні зв’язки, професорсько-викладацький склад кафедри та спеціальність політологію. У ході зустрічі учням розповіли про вступну кампанію 2016 року, провели екскурсію та презентували фільм про спеціальність та факультет.
Чим важлива політологія - розповіли ужгородським школярам
У четвер 12 листопада, учні ужгородської ЗОШ № 15 мали нагоду познайомитися з кафедрою політології і державного управління факультету супільних наук, яка цього року святкуватиме своє 25-річчя.
У ході зустрічі доцент кафедри політології і державного управління Віктор Петрецький презентував спеціальність Політологію та розповів про особливості цьогорічної вступної кампанії. Майбутні вступники отримали вичерпну інформацію про професорсько-викладацький потенціал підрозділу, матеріально-технічне забезпечення, студентські наукові товариства, міжнародні наукові зв’язки кафедри та студентське дозвілля.
Вл.інф.
Студенти-політологи УжНУ взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції
29 жовтня 2015 року в м. Ужгород у приміщенні Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулась міжнародна наукова-практична конференція «Реалії та перспективи євроінтеграційного розвитку післядипломної освіти України».
http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/studenti-politologi-uzhnu-vzyali-u123.htm
Політологи УжНУ спілкувалися з учнями ужгородських шкіл
У рамках профорієнтаційної роботи викладачі кафедри політології і державного управління факультету суспільних наук УжНУ відвідали старшокласників декількох загальноосвітніх шкіл Ужгорода. Зокрема 12, 16 і 19 жовтня за сприяння учителів відбулися зустрічі зі школярами ЗОШ № 6 ім. Василя Гренджі-Донського, ЗОШ № 5 та Лінгвістичної гімназії імені Тараса Шевченка. Участь у спілкуванні взяли викладачі кафедри Іван Стряпко, Віктор Петрінко, Марина Сорока, Анатолій Ключкович.
http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/politologi-uzhnu-spilkuvalisya-z-uchnyami-uzhgorodskih-shkil.htm
Представники програми «Ромські студії в УжНУ» взяли участь у конференції фахівців-ромологів
На початку цього навчального року під егідою міжнародної організації «The Gipsy Lore Society» в м. Кишинів на базі Академії Наук Молдови відбулася щорічна наукова конференція фахівців-ромологів.
http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/predstav-progr-romski-stud-v-uzhnu-vzy-uchast-u-konfer-fahiv-rom.htm
Представники УжНУ серед учасників проекту «Інноваційні методи навчання для підтримки партнерства – «InovEduc»
14 – 15 жовтня у словацькому місті Кошиці відбулися робочі зустрічі з питань реалізації міжнародних науково-освітніх проектів, участь у яких беруть й українські дослідники.
Представники кафедри політології та державного управління УжНУ спілкувалися з литовськими колегами
15 жовтня у рамках святкування 70-ої річниці Ужгородського університету відбулася зустріч політологів з делегацією Університету ім. Миколаса Ромеріса. Зібрання було обопільно важливим: представники обох вишів мали нагоду обмінятися досвідом та домовитися про майбутню співпрацю.
На кафедрі політології і державного управління затверджено структурні комісії
На кафедрі політології і державного управління з метою організації навчального-виховного, науково-методичного та адміністративного процесу завершено формування кафедральних комісій. Відтак, співробітниками кафедри було проведено робочі зустрічі, на яких обрано керівників та затверджено план роботи й розподіл обов’язків.
http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/na-kafedri-politologiji-i-derzhavnogo-upravli.htm
На факультеті суспільних наук відкрили нову спеціальність «Електронне урядування»
Цьогоріч факультет суспільних наук відкриває нову спеціальність для навчання магістрів «Електронне урядування». На неї запрошуються особи, які мають диплом спеціаліста або магістра будь-якого напряму підготовки.
http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/na-fakulteti-suspilnih-nauk-vidkrili-novu-spetsialnist-elektronn.htm
Із закінченням університету привітали випускників факультету суспільних наук
У великій залі Вченої ради УжНУ панувала атмосфера свята. Дівчата у вишуканих сукнях, хлопці в елегантних костюмах – усе це свідчило, що сьогодні студенти факультету суспільних наук уже не студенти – вже випускники, які вирушають у самостійне плавання з багажем знань, які здобували 5 років.
Кафедра політології і державного управління має нового керівника
30 червня 2015 року на засіданні Вченої Ради УжНУ поряд з іншими робочими питаннями розглядалися і кадрові. Зокрема, одноголосно членами ради було підтримано рекомендації кафедри політології і державного управління та зборів трудового колективу ФСН щодо обрання на конкурсній основі завідувача кафедри.
http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/kafedra-politologiji-i-derzhavnogo-upravlinnya-maye-novogo-keriv.htm
Маріан Токар: «До нас іде навчатись
Вікторія Кузьма